Programy do rozliczenia PIT online

Polscy podatnicy zaczynają doceniać łatwość obsługi programów do rozliczenia PIT. Dzięki rozliczeniu PIT online nie muszą wychodzić z domu, by rozliczyć się z fiskusem a procedura trwa zaledwie kilka minut.

Rozliczanie PIT przez internet z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.  To dlatego, że programy do rozliczenia PIT przez internet to naprawdę kusząca opcja.

 

Dzisiejsze programy do rozliczenia PIT online są:

  • Łatwe w obsłudze- wystarczy podążać za komunikatami.
  • Darmowe – można je pobrać na komputer lub bezpłatnie zalogować się w systemie.
  • Bezpieczne- to znaczy, że wszelkie zapisane tam dane trafiają do urzędu skarbowego i tylko tam.
  • Użyteczne- programy do rozliczenia PIT online zostały wcześniej przetestowane przez księgowych i doradców podatkowych.
  • Pozwalają na znacznie szybsze wypełnienie deklaracji. Rozliczenie PIT przez internet zajmuje kilka minut zaś ręczne wypisywanie deklaracji nawet trzy, cztery razy więcej czasu.
  • Wygodne, bowiem posiadają funkcję weryfikacji danych a także możliwość bezpośredniego przesłania e-deklaracji do właściwego urzędu skarbowego.
  • Kompleksowe- zawierają wszystkie te opcje, które potrzebne są do pełnego i prawidłowego wypełnienia deklaracji PIT-37.
  • Pozwalają na rozliczenie 1 proc.

 

Prosto i elegancko czyli, jak w PIT przez internet

Jak wypełnić deklarację PIT online? Wystarczy pobrać program na komputer, otworzyć go, by już po chwili móc wypełniać przygotowany formularz. Co więcej jeśli już wcześniej korzystaliśmy z wybranego programu do rozliczenia PIT online system zapewne pamięta nasze dane, co jeszcze bardziej ułatwia pracę. Wówczas system również zapamiętał kwotę przychodu za ostatni rok podatkowy, czyli informację niezbędną do weryfikacji złożonej przez nas deklaracji. Co więcej wypełniając PIT -37 online nie potrzebujemy podpisu elektronicznego, bowiem programy PIT tego nie wymagają.

Za to w każdym z programów do rozliczenia PIT przez internet uwzględnić można przysługujące nam ulgi i odpisy, np. dla rodziców samotnie wychowujących dziecko. Poza tym jest też miejsce na wskazanie Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), której chcemy przekazać nasz jeden procent.

 

Bezpieczny, jak PIT online

Bardzo ważne jest również to, że programy do rozliczenia PIT-37 są zupełnie bezpieczne. Wszelkie zapisane w nich dane wysyłane są prosto do właściwego urzędu skarbowego a potem pozostają jedynie w pamięci naszego komputera. Co więcej bezpieczniej jest również pod względem ewentualnych pomyłek. Programy stworzone są w taki sposób, by samemu zliczać odpowiednie kwoty i, by wychwytywać ewentualne pomyłki popełnione przez  użytkownika. Jeśli się nam taka zdarzy program do rozliczania PIT online z pewnością nam to zasygnalizuje dając szansę do poprawy błędu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *